Image1 Image2 Image3
 
Про перехід архівних установ області на щоденний прийом відвідувачів

            Державним архівом області на протязі тривалого часу здійснювався прийом у столі довідок два дні на тиждень, що створювало складнощі для відвідувачів, особливо для тих, хто приїжджав з районів Дніпропетровщини та інших областей, а також країн. На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та голови облдержадміністрації Д.В. Колєснікова стосовно підвищення рівня соціальної захищеності громадян, доручення заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Н.Л. Подоплєлової, враховуючи високу затребуваність фізичними та юридичними особами ретроспективної інформації, архівні установи області з 19 серпня 2013 року переходять на щоденний прийом відвідувачів.
           Прийом у столі довідок Держархіву області буде здійснюватися з понеділка по четвер з 10.00 до 13.00.
П’ятниця – санітарний день, субота і неділя – вихідні.
           Прийом у державних архівних установах міст і районів області буде здійснюватися з понеділка по четвер з 9.00 до 12.00.
П’ятниця – санітарний день, субота і неділя – вихідні.
 

Державний архів Дніпропетровської області взяв участь у VI Всеукраїнському історико-культурологічному фестивалі «Мамай-fest», що розпочався 31 травня 2013 р. в місті Дніпродзержинську. Фестиваль проводився у Музеї історії міста Дніпродзержинська за сприяння Дніпродзержинської міської ради й Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України. У рамках фестивалю було організовано науково-практичну конференцію «Українське козацтво в етно-культурному просторі Подніпровя». На конференції виступила провідний спеціаліст відділу інформації та використання документів архіву Ольга Шумейко з доповіддю на тему «Художньо-історичний опис життєвого середовища козацтва у Великому Лузі», підготовлену на основі аналізу творчості видатного письменника Катеринославщини Адріана Кащенка. За матеріалами конференції планується випуск наукового видання.

 

15-16 травня 2013 р. у палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара в рамках наукової конференції "Актуальні питання внутрішньої медицини", присвяченої 100-річчю з дня народження І.І. Крижанівської, колишньго ректора Дніпропетровського державного медичного інституту (нині Дніпропетровська медична академія) була відкрита виставка документів Державного архіву Дніпропетровської області "Місія - лікар" (до 100-річчя з дня народження І.І. Крижанівської).

 

14 травня 2013 р. Співробітники Державного архіву Дніпропетровської області також прийняли участь у  заході щодо відкриття пам'ятної дошки на будівлі Головного залізничного вокзалу для вшанування пам'яти жертв націзму, які були примусово вивезені окупаційною владою до фашистської Німеччини під час Другої світової війни. Організатор заходу - Дніпропетровський місцевий осередок Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" І.М. Лушніков, єпископ Новомосковський і Павлоградський Євлогій, голова ради Дніпропетровської обласної організації Української спілки в'язнів-жертв націзму Л.В. Кочержина, колишні остарбайтери, школярі середньої школи № 1. 

 

7-14 травня 2013 р. у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації була відкрита документальна виставка «СВЯЩЕННА ВІЙНА», присвячена Дню Перемоги в Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років. На виставці експонувалися 115 чорно-білих та кольорових фотокопій відомих і маловідомих архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного та приватних колекцій, а також газетних матеріалів і зведень «Радінформбюро», що відображають події Великої Вітчизняної війни на території Дніпропетровської області. Виставку відкрив губернатор Дніпропетровської області Дмитро Колєсніков. На виставці були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, керінвицтво і співробітники облдержадміністрації, представники ЗМІ, інші гості.

 Докладніше>>     Новини 34 каналу>>

 
23 Липня 2017

Державний архів

вул. М. Грушевського, 89

До уваги відвідувачів!
Видача архівних довідок проводиться по понеділках та середах з 10.00 до 13.00
і з 14.00 до 17.00.

 banmet