Image1 Image2 Image3

Ювіляри 2019 року, які народилися в Катеринославі

   У Державному архіві за метричними книгами церков різних конфесій і актовими книгами установ ЗАГС виявлені записи про народження в місті Катеринославі видатних людей – ювілярів 2019 року:

Читати

 

Революція гідності ‒ подія, що сколихнула весь український простір

   Повідомляємо, що в Державному архіві Дніпропетровської області є на зберіганні документи, що пов’язані з революційними подіями 2013-2014 рр., наукове осягнення яких стрімко набирає обертів у сьогоденні та може слугувати своєрідною платформою для синхронізації індивідуальних історій багатьох людей та історії країни в цілому.

Читати

 

Документи Державного архіву Дніпропетровської області про депортацію кримськотатарського народу

   Тема увічнення пам’яті жертв репресій сталінського режиму, депортації кримськотатарського населення у травні 1944 року набуває особливої актуальності у сучасній політичній ситуації, коли відбуваються систематичні порушення основних прав і свобод кримських татар в окупованому Росією Криму.

Читати

 

До 160-річчя від дня народження українського історика, археолога, фольклориста, етнографа, лексикографа, письменника Дмитра Івановича Яворницького

  З нагоди 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького в Державному архіві Дніпропетровської області було проведене виявлення документів, які розкривають окремі епізоди з життя Д.І. Яворницького, пов’язані з розвитком архівної справи на Дніпропетровщині та його роботою в обласному музеї ім. О. М. Поля (на теперішній час Дніпропетровський історичний музей імені Дмитра Яворницького).

Читати

 

Сьогодні: 29 Травня 2023

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen