Image1 Image2 Image3

                                                                soniah
                                             До Дня пам’яті захистників України

Україна вшановує пам’ять своїх захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

   Протягом століть український народ здобував свободу і незалежність України, кращі його представники проявляли в боротьбі героїзм, звитягу і жертовність, віддаючи саме цінне – життя.
   Дата відзначення Дня пам’яті захисників України 29 серпня обрана не випадково – у цей день на Донбасі
в 2014 році під час виходу з оточення загинула і була поранена найбільша кількість українських воїнів – учасників Антитерористичної операції на Сході країни, які проявили масовий героїзм. Символікою цього дня є сонях, адже в серпні 2014 році поля соняхів, які вже поспіли, були политі кров’ю сотень українців.
zahystnyky foto 1zahystnyky foto 2zahystnyky foto 3

  
   На вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни у читальній залі держархіву області працює виставка оригіналів архівних документів і матеріалів.
   На виставці представлені документи, в яких міститься інформація про борців за свободу України, які загинули в боротьбі за суверенітет і самостійність країни протягом 1917–1920-х рр. – Костя Степового-Блакитного
(К.Ю. Пестушко), повстанських отаманів Іванових, Брови. Низка документів присвячена репресованим борцям за вільну Україну – П. І. Забутному, Р. Я. Федорченку, І. Н. Рудь-Вользі.
zahystnyky foto 4zahystnyky foto 5


     На виставці розташовані передруки публікацій в інтернет-ресурсах про події, що відбувалися під час війни на Донбасі, ретельно зібрані дніпровськими архівістами в «Колекцію документів про військовий конфлікт на Сході України». Серед них – публікації про організацію оборони в Дніпропетровську, бойовий шлях військових підрозділів, хроніка воєнних подій, публікації про події, що відбувалися в Іловайську, на Дебальцевському плацдармі, в боях під Цвітними Пісками, Широкине, Водяне, Приазов’ї та ін., спогади бійців та їх родичів, про допомогу армії, вшанування пам’яті загиблих та реабілітацію воїнів, які повернулися до мирного життя, про організацію Центру допомоги учасникам АТО.
zahystnyky foto 6zahystnyky foto 7


     Представлені номери альманаху «Заради них», надрукованого за сприяння ГО «Дніпропетровська обласна спілка воїнів АТО» й Центру допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей при Дніпропетровській облдержадміністрації.

Сьогодні: 17 Січня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen