Image1 Image2 Image3

   У пам’ять жертв голодомору 1921–1923 рр. у читальному залі Державного архіву Дніпропетровської області розгорнута виставка оригіналів архівних документів, які розповідають про жахливі події, що відбувалися в Україні і зокрема на теренах нашого краю.

   Серед документів Катеринославського губкому КП(б)У – інформаційні зведення губернського відділу Державного політичного управління про стан Катеринославської губернії; обов’язкова постанова Катеринославської губернської економічної наради щодо передачі експортної сировини на склади губернського відділення наркомату зовнішньої торгівлі; бюлетені інформаційно-статистичного підвідділу губернського відділу управління про голод у різних повітах губернії, коли не було навіть сурогатів і люди їли здохлих собак, лютували тиф, кір, голодна лихоманка; надання іноземної допомоги голодуючим; здачу церковних цінностей для надання допомоги голодуючим.
vyst cz 26.11.21-f1vyst cz 26.11.21-f2vyst cz 26.11.21-f3

  
   Демонструється лист губкому партії до губвиконкому про необхідність поховання трупів померлих від голодної смерті. У документах різних волосних комісій допомоги голодуючим містяться дані про кількість голодуючих по повітах; списки голодуючих, які дозволяють побачити, що голодували майже  всі мешканці; прохання голодуючих допомогти їжею або хоча б сурогатами.
vyst cz 26.11.21-f4vyst cz 26.11.21-f5  


   Є карні справи канібалів з фонду Особливого народного слідчого Катеринославського губернського революційного трибуналу.

Сьогодні: 17 Січня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen