Image1 Image2 Image3

Виставка «До 1025-річчя хрещення Київської Русі»

28 липня 2013 року об 11.00 у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрито виставку під назвою «До 1025-річчя хрещення Київської Русі», відповідно до Указу Президента України від 10 листопада 2009 року № 915 «Про Про відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі».

На виставці із залученням матеріалів історичних архівів України та Росії, які на даний час доступні у електронному вигляді, оглядово показане буденне життя Київської Русі дохристиянського періоду. Опираючись на тексти літописів, висвітлена подія хрещення Русі рівноапостольним князем Володимиром. Завдяки хрещенню, Київська Русь зміцнилися позиції на міжнародній арені того часу. Із племінного об’єднання вона перетворилася на повноцінну державу, яка тепер відігравала досить потужну роль у міждержавних відносинах. Закріпившись на політичному просторі, християнізація дала зачаток міждержавним культурним зв’язкам, закріплення яких обумовило подальше духовне та культурне становище на теренах Київської Русі.

До розділу «Катеринославська єпархія» були залучені документи Державного архіву Дніпропетровської області, де представлені зародження та розвиток Катеринославської (нині Дніпропетровської) єпархії. Фотоматеріали та відомості про видатних діячів православної церкви – архієпископа Словенської і Херсонської єпархії Євгена Булгаріса, митрополита Катеринославського та Херсоно-Таврійського Гавриїла (Банулеску-Бодони), архієпископа катеринославського Гавриїла (Розанов Василь Федорович), Олександра Григоровича Макаревського, (Преосвященного Феодосія) – 14-го єпископа Катеринославської губернії та інших. Про зміни, які переживала сучасна єпархія впродовж XVIII–XX сторіч ми дізнаємося зі сторінок «Екатеринославских епархиальных ведомостей» – періодичного видання єпархії. «Ведомости» розповідають нам, як розвивалося духовне життя на Катеринославщині, показують зв'язок церкви та діючої влади Російської імперії. У документах Катеринославського духовного правління та Катеринославської духовної Консисторії відображене одне з найважливіших надбань християнської культури стародавньої Русі – це писемність. Копії указів Святішого Синоду, листування з іншими духовними установами, накази на будівництво та відкриття церков – усі ці документи розкривають перед нами, як змінювався церковний устрій на Катеринославщині від початку XVIII століття до 1917 року.  

Також на виставці проілюстровані здобутки сучасного Дніпропетровського православ’я у розділі «Православ’я на Дніпропетровщині», що представлені у фотоматеріалах та замітках, наданих сучасним виданням Дніпропетровської єпархії.

Сьогодні: 22 Жовтня 2020

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen