Image1 Image2 Image3
4 березня 2014 р. Документальна виставка “ТИ ПРАВДИ Й ВОЛЬНОСТІ ПРОРОК”
(присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка)
 

9 березня в Україні святкується 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У рамках урочистостей 4 березня об 11 годині у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрито документальну виставку “Ти правди й вольності пророк”.

На виставці експонуються 96 документів та фотографій з фондів центральних державних архівів України, Державного архіву Дніпропетровської області та приватних колекцій. Експонати виставки відображають події, що відбувалися з дня народження Тараса Григоровича до сьогодення. 

На стендах виставки розміщені кольорові світлокопії метричних записів про народження Т.Г. Шевченка, про смерть його рідних, документи та друковані видання, що розповідають про його викуп із кріпацтва, – відпускна, що видана поміщиком П.В. Енгельгардтом, спогади художника А.Н. Мокрицького, копії деяких рукописів, картин і малюнків поета, документи про діяльність Товариства Кирила і Мефодія, в якому він брав участь, документ про неможливість призначення Шевченка на посаду вчителя малювання в Київському університеті через його арешт, матеріали про видання його творив, а також їх вилучення з продажу, метричний запис про смерть, документи про поховання в м. Санкт-Петербурзі та перепоховання Великого Кобзаря в м. Каневі. 

Значне місце на виставці відведено документам, що розповідають про втілення творчості поета у виставах, про вшанування Кобзаря в Україні, у світі, а також у Катеринославській губернії й Дніпропетровській області.

Окреме місце на виставці приділено документам і матеріалам про нащадків Тараса Григоровича, що жили і працювали на території Дніпропетровської області.

Виставка експонуватиметься з 4 березня протягом одного тижня у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області за адресою: вул. К. Лібкнехта, 89.

Сьогодні: 22 Травня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen