Image1 Image2 Image3
Виставки документів в архівних установах міст і районів Дніпропетровської області
до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

            У рамках масштабної програми, що розроблена на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» від 19 жовтня 2012 року № 604/2012, за підтримки губернатора Дмитра Колєснікова, по всій області відкриваються виставки архівних документів. 

Виставки приурочені до дат визволення міст і районів області. У вересні 1943 року війська Червоної армії увійшли на територію Дніпропетровської області й визволили низку населених пунктів Межівського району, тому в смт Межова була відкрита перша виставка архівних документів «Переломний – 1943-й», яка проводилася водночас із урочистою передачею від Донецької до Дніпропетровської області штандарту Третього українського фронту – символу визволення рідної землі, у рамках марафону «Слава визволителям». У вересні 2013 року по інших районах лівобережної частини області також презентують свої експозиції архівні установи, а до березня 2014 року, тобто до 70-річчя визволення останнього населеного пункту Дніпропетровщини, відкриються виставки по всіх містах і районних центрах області. 

            На виставках демонструватимуться кольорові та чорно-білі копії архівних документів, фотографій, статей із газет і листівок з фондів Центральних архівів України, Державного архіву Дніпропетровської області та приватних колекцій. 

            Значне місце серед експонатів відведене хронологічним довідкам про період окупації населених пунктів області, де вказані дати вторгнення загарбників та визволення, надана інформація про розстріли, про примусове вивезене жителів на роботи в Німеччину, про збитки народному господарству й окремим сім’ям, про бойові дії. Важливу частину експонатів займають документи періоду окупації, де відображені всі сторони життя українського народу під час володарювання німецьких загарбників. Представлятимуться документи про діяльність підпільних груп і партизанських загонів. 

        Документи і фотографії з приватних колекцій дають можливість уявити як жителі Дніпропетровщини воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. По окремих районах виставки підготовлені при співробітництві з місцевими музеями, що взаємно доповнює архівні документи і музейні експонати.

Сьогодні: 13 Серпня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen