Image1 Image2 Image3
 
22 жовтня 2013 р., 11.00.  Документальна виставка «ВИЗВОЛЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА»
 
22 жовтня 2013 р. об 11.00 у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації (пр. Кірова, 1) відкриється документальна виставка «ВИЗВОЛЕННЯ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА», присвячена 70-річчю визволення Дніпропетровська і Дніпропетровської області від фашистських загарбників.

На виставці експонуватимуться 110 чорно-білих та кольорових фотокопій відомих і маловідомих архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Центрального державного кінофотофоноархіву (ЦДКФФА) України ім. Г. С. Пшеничного та приватних колекцій, а також газетних матеріалів і зведень «Радінформбюро», що відображають події Великої Вітчизняної війни на території Дніпропетровської області.

На стендах розділу «На захист вітчизни», будуть представлені заяви тих, хто пішов добровольцями на фронт, фотографії перших місяців війни, статті з газети Дніпровська правда.
У розділі «Два роки окупації» експонуватимуться документи німецької окупаційної влади, українських допоміжних установ і організацій, де відображені різні сторони життя жителів окупованої Дніпропетровщини: постанови, накази, особові документи, фотографія членів Дніпропетровської міської (української допоміжної) управи, фотографії обласного центру 1942–1943 років.
 У розділі «Остарбайтери» експонуватимуться копії листів вихідців із Дніпропетровської області з місць невільницької праці, трудові книжки, світлини того часу і фотографія кладовища остарбайтерів у Німеччині, що була зроблена в 90-х роках ХХ століття. Також уперше будуть експонуватися документи, що передані до держархіву тільки у березні 2013 року: фотографії дівчат, що працювали на примусових роботах в Австрії, особові документи.
Розділ «Злочини окупантів» містить копії документів німецької окупаційної адміністрації та Комісії з обліку збитків, заподіяних німецько-фашистськими загарбниками та їх посібниками. Документи дають можливість наочно показати всі жахи наведення так званого «нового порядку» й «остаточного вирішення єврейського питання» – поневолення та масового знищення мирного населення. Будуть представлені фотографії, що були зроблені під час ексгумації жертв фашистів і сучасні світлини тих місць.
У розділі «Рух опору» буде представлений звіт німецько-фашистських військових про боротьбу з партизанами у придніпровських плавнях у 1941 році, а також звіт про ці події Нікопольського міському компартії та інші документи.
Значною мірою розділ «Визволення Дніпропетровщини у 1943–1944 роках» наповнений фотографіями із ЦДКФФА, що були отримані держархівом області у 2013 році. Стенди з розділами «Контрольні роботи школярів м. Дніпропетровська «Що я пережив під час окупації», «Відбудова області після окупації» і «Перемога» завершують виставку.
 
 
Контактні особи:
Юзбашева Нонна Леонідівна, 732 49 74
Касьянов Олег Валентинович, 371 20 24
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Сьогодні: 13 Серпня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen