Image1 Image2 Image3

12.02.2014. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-річчя виведення радянських військ з території Республіки Афганістан Державний архів Дніпропетровської області відкрив виставку документів «Вірність воїнському обов’язку»

15 лютого в Україні святкується День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, приурочений до дати виведення радянський військ з території Республіки Афганістан у 1989-му році. У 2014-му році виповнюється 25 років з того дня, тому указом Президента України цей рік оголошений роком воїнів-інтернаціоналістів. У рамках урочистостей 12 лютого об 11 годині в приміщенні облдержадміністрації (інформація на сайті ОДА) відкрито документальну виставку «Вірність воїнському обов’язку».

 

На виставці експонуються 52 документа та фотографії з фондів центральних державних архівів України, Державного архіву Дніпропетровської області та приватних колекцій. Більшість експонатів виставки відображають події, що відбувалися після вводу радянській військ в Республіку Афганістан у 1979–1989 роках і життя воїнів після демобілізації. 

На стендах виставки розміщені: сторінки інформаційної брошури «Советскому воину об Афганистане», виданої у м. Ташкенті у 1982 році, постанови вищих органів влади СРСР і України про нагородження учасників бойових дій, повідомлення про загибель у бою на території Афганістану, документи про участь українського уряду та Комітету ветеранів війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших зарубіжних країнах, що складалися при вирішенні питань визволення військовополонених українців, документи про допомогу пораненим військовим, фотографії з місць збройних конфліктів та поховань воїнів, статті з газет, фотографії та інші матеріали про організацію та проведення фестивалів солдатської пісні.

Окреме місце на виставці приділено документам про участь українських військових у складі міжнародних сил ООН у період незалежності України.

Виставка експонуватиметься з 12 лютого протягом одного тижня у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації за адресою: пр. Кірова, 1.

Сьогодні: 28 Червня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen