Про архів
Історія Державного архіву Дніпропетровської області
Керівництво архіву
Структура архіву
Дорадчі органи архіву
Положення про держархів Дніпропетровської області
Регламент роботи Державного архіву Дніпропетровської області
План розвитку архівної справи
Архівні установи області
Каталог метричних книг
Інформуємо громадськість
Науково-довідковий апарат
Електронний архів
Перспективний план
Описи
Картотеки
Видання
Метричні книги
Голод 1921-1923 рр.
Запобігання проявам корупції
Регуляторні акти
Державні закупівлі
Реєстр розсекречених фондів
Ініціативні інформування
Прес-центр
Прес-релізи
Публікації
Знаменні дати Дніпропетровщини
До 100-річчя Державного архіву Дніпропетровської області
Відеоматеріали
Виставкова діяльність
Презентації виставок
Документальні виставки онлайн
Велика історія. Українська Революція Гідності
Вакансіі
З життя архіву

12.02.2014. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-річчя виведення радянських військ з території Республіки Афганістан Державний архів Дніпропетровської області відкрив виставку документів «Вірність воїнському обов’язку»

15 лютого в Україні святкується День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, приурочений до дати виведення радянський військ з території Республіки Афганістан у 1989-му році. У 2014-му році виповнюється 25 років з того дня, тому указом Президента України цей рік оголошений роком воїнів-інтернаціоналістів. У рамках урочистостей 12 лютого об 11 годині в приміщенні облдержадміністрації (інформація на сайті ОДА) відкрито документальну виставку «Вірність воїнському обов’язку».

 

На виставці експонуються 52 документа та фотографії з фондів центральних державних архівів України, Державного архіву Дніпропетровської області та приватних колекцій. Більшість експонатів виставки відображають події, що відбувалися після вводу радянській військ в Республіку Афганістан у 1979–1989 роках і життя воїнів після демобілізації. 

На стендах виставки розміщені: сторінки інформаційної брошури «Советскому воину об Афганистане», виданої у м. Ташкенті у 1982 році, постанови вищих органів влади СРСР і України про нагородження учасників бойових дій, повідомлення про загибель у бою на території Афганістану, документи про участь українського уряду та Комітету ветеранів війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших зарубіжних країнах, що складалися при вирішенні питань визволення військовополонених українців, документи про допомогу пораненим військовим, фотографії з місць збройних конфліктів та поховань воїнів, статті з газет, фотографії та інші матеріали про організацію та проведення фестивалів солдатської пісні.

Окреме місце на виставці приділено документам про участь українських військових у складі міжнародних сил ООН у період незалежності України.

Виставка експонуватиметься з 12 лютого протягом одного тижня у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації за адресою: пр. Кірова, 1.

Сьогодні: 27 Лютого 2024

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen