Image1 Image2 Image3
27 лютого 2014 р. Документальна виставка «Історія регіону від козацької доби до сьогодення»,
до 82-річчя Дніпропетровської області
 
З нагоди 82-ї річниці створення Дніпропетровської області 27 лютого 2014 р. об 11:00 у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрилася документальна виставка «Історія регіону від козацької доби до сьогодення», На виставці експонуються 154 кольорові фотокопії унікальних та особливо цінних архівних документів і фотографій із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, що охоплюють період з XVІІ століття до сьогодення й відображають події, які відбувалися на території сучасної Дніпропетровщини.

 

На стендах розділу «Козацький край» представлені документи Коша Запорозької Січі, карта місць розташування Запорозьких Січей, карти-схеми фортець, що існували в запорозькі часи, та інші матеріали.

У розділі «У складі Російської імперії» експонуватимуться: відомість Сукняної фабрики зі зразками сукон (1787 р.), фото Сукняної фабрики початку ХХ століття, лист правителя Катеринославського намісництва генерал-майора І. М. Синельникова за його власним підписом, план межування маєтку генерал-фельдмаршала К. Г. Розумовського в с. Кирилопіль Костянтиноградського повіту Катеринославського намісництва. (1788 р.), герби міст Катеринославської губернії, матеріали про розвиток промисловості Катеринославщини в другій половині ХІХ століття, фотографії з Південноросійської виставки, яка відбувалася в Катеринославі в 1910 році, фотографії з видами Катеринослава та інші матеріали.

Стенд «Громадянська війна» через документи різних владних структур допоможе уявити події, що тоді відбувалися: наказ Катеринославського повітового комісара про проведення мобілізації всіх старшин, підстаршин, козаків, лікарів, фельдшерів та інших військовозобов'язаних осіб, явку їх у штаб республіканських військ (16 січня 1919 р.), документи повстанської армії Нестора Махна і радянської влади. 

Найбільший розділ виставки – «У складі радянської України» поділений на підрозділи - «Ліквідація розрухи, індустріалізація», «Створення Дніпропетровської області», «Велика Вітчизняна війна», «Відновлення господарства», «Подальший розвиток», де розміщені різноманітні матеріали відповідної тематики, що охоплюють період з 1922 по 1991 рр.

У розділі «У незалежній Україні» експонуватимуться фотоматеріали, що відображають події в нашій області за останній час: будівництво лікарень, благоустрій міст, будівництво об’їзної дороги навколо Дніпропетровська та інші.

Експозицію можна відвідати у приміщенні Держархіву області з 10.00 до 17.00 години за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 89.

Сьогодні: 29 Травня 2023

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen