Про архів
Історія Державного архіву Дніпропетровської області
Керівництво архіву
Структура архіву
Дорадчі органи архіву
Положення про держархів Дніпропетровської області
Регламент роботи Державного архіву Дніпропетровської області
План розвитку архівної справи
Архівні установи області
Каталог метричних книг
Інформуємо громадськість
Науково-довідковий апарат
Електронний архів
Перспективний план
Описи
Картотеки
Видання
Метричні книги
Голод 1921-1923 рр.
Запобігання проявам корупції
Регуляторні акти
Державні закупівлі
Реєстр розсекречених фондів
Ініціативні інформування
Прес-центр
Прес-релізи
Публікації
Знаменні дати Дніпропетровщини
До 100-річчя Державного архіву Дніпропетровської області
Відеоматеріали
Виставкова діяльність
Презентації виставок
Документальні виставки онлайн
Велика історія. Українська Революція Гідності
Вакансіі
З життя архіву

27 лютого 2014 р. Документальна виставка «Історія регіону від козацької доби до сьогодення»,
до 82-річчя Дніпропетровської області
 
З нагоди 82-ї річниці створення Дніпропетровської області 27 лютого 2014 р. об 11:00 у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрилася документальна виставка «Історія регіону від козацької доби до сьогодення», На виставці експонуються 154 кольорові фотокопії унікальних та особливо цінних архівних документів і фотографій із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, що охоплюють період з XVІІ століття до сьогодення й відображають події, які відбувалися на території сучасної Дніпропетровщини.

 

На стендах розділу «Козацький край» представлені документи Коша Запорозької Січі, карта місць розташування Запорозьких Січей, карти-схеми фортець, що існували в запорозькі часи, та інші матеріали.

У розділі «У складі Російської імперії» експонуватимуться: відомість Сукняної фабрики зі зразками сукон (1787 р.), фото Сукняної фабрики початку ХХ століття, лист правителя Катеринославського намісництва генерал-майора І. М. Синельникова за його власним підписом, план межування маєтку генерал-фельдмаршала К. Г. Розумовського в с. Кирилопіль Костянтиноградського повіту Катеринославського намісництва. (1788 р.), герби міст Катеринославської губернії, матеріали про розвиток промисловості Катеринославщини в другій половині ХІХ століття, фотографії з Південноросійської виставки, яка відбувалася в Катеринославі в 1910 році, фотографії з видами Катеринослава та інші матеріали.

Стенд «Громадянська війна» через документи різних владних структур допоможе уявити події, що тоді відбувалися: наказ Катеринославського повітового комісара про проведення мобілізації всіх старшин, підстаршин, козаків, лікарів, фельдшерів та інших військовозобов'язаних осіб, явку їх у штаб республіканських військ (16 січня 1919 р.), документи повстанської армії Нестора Махна і радянської влади. 

Найбільший розділ виставки – «У складі радянської України» поділений на підрозділи - «Ліквідація розрухи, індустріалізація», «Створення Дніпропетровської області», «Велика Вітчизняна війна», «Відновлення господарства», «Подальший розвиток», де розміщені різноманітні матеріали відповідної тематики, що охоплюють період з 1922 по 1991 рр.

У розділі «У незалежній Україні» експонуватимуться фотоматеріали, що відображають події в нашій області за останній час: будівництво лікарень, благоустрій міст, будівництво об’їзної дороги навколо Дніпропетровська та інші.

Експозицію можна відвідати у приміщенні Держархіву області з 10.00 до 17.00 години за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Карла Лібкнехта, 89.

Сьогодні: 27 Лютого 2024

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen