Image1 Image2 Image3
Документальна виставка «Герой України Євген Березняк»
До 100-річчя з дня народження Євгена Степановича Березняка
 
25 лютого 1914 року в м. Катеринославі народився один із самих відомих підпільників і розвідників Великої Вітчизняної війни Євген Степанович Березняк. У зв’язку зі сторічним ювілеєм нашого земляка об 11 годині 25 лютого 2014 року у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрилася документальна виставка «Герой України Євген Березняк».

На виставці представленні документи з фондів Державного архіву Дніпропетровської області, матеріали з книг та газет. Виставка охоплює період з 1914 р. по наш час.

Розпочинається виставка з фотокопії метричного запису в книзі Благовіщенської церкви м. Катеринослава про народження 11 лютого (за новим стилем 25 лютого) 1914 року у селянина Херсонської губернії Єлісаветградського повіту Любомирівської волості Степана 1-го Лазаревича Березняка і законної його дружини Анастасії Олексіївни хлопчика на ім’я Євгеній, а також фотографій його батьків та сестер. 

Перші кроки Березняка-підпільника відображені в його звіті 1944 року Дніпропетровському обкому КП(б)У, де він доповів про свою діяльність у Петропавлівській районній і Дніпропетровській міської антифашистських організаціях у 1941–1943 роках.

Самим відомим і героїчним періодом життя Євгена Степановича є час його перебування в німецькому тилу в м. Кракові, де він виконував розвідувальне завдання і був одним з головних рятувальників замінованої прадавньої столиці Польщі від руйнування. Період його діяльності в Кракові представлений на виставці матеріалами з книг.

Після закінчення війни Євген Березняк займав високі посади в міністерстві освіти України, вів широку суспільну роботу, писав книги. Про цей період його життя розповідають архівні документи, фотографії та вирізки з газет. 

Виставка експонується у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області за адресою: вул. К. Лібкнехта протягом 25–28 лютого 2014 р.

Сьогодні: 22 Травня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen