Про архів
Історія Державного архіву Дніпропетровської області
Керівництво архіву
Структура архіву
Дорадчі органи архіву
Положення про держархів Дніпропетровської області
Регламент роботи Державного архіву Дніпропетровської області
План розвитку архівної справи
Архівні установи області
Каталог метричних книг
Інформуємо громадськість
Науково-довідковий апарат
Електронний архів
Перспективний план
Описи
Картотеки
Видання
Метричні книги
Голод 1921-1923 рр.
Запобігання проявам корупції
Регуляторні акти
Державні закупівлі
Реєстр розсекречених фондів
Ініціативні інформування
Прес-центр
Прес-релізи
Публікації
Знаменні дати Дніпропетровщини
До 100-річчя Державного архіву Дніпропетровської області
Відеоматеріали
Виставкова діяльність
Презентації виставок
Документальні виставки онлайн
Велика історія. Українська Революція Гідності
Вакансіі
З життя архіву

Документальна виставка «Герой України Євген Березняк»
До 100-річчя з дня народження Євгена Степановича Березняка
 
25 лютого 1914 року в м. Катеринославі народився один із самих відомих підпільників і розвідників Великої Вітчизняної війни Євген Степанович Березняк. У зв’язку зі сторічним ювілеєм нашого земляка об 11 годині 25 лютого 2014 року у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкрилася документальна виставка «Герой України Євген Березняк».

На виставці представленні документи з фондів Державного архіву Дніпропетровської області, матеріали з книг та газет. Виставка охоплює період з 1914 р. по наш час.

Розпочинається виставка з фотокопії метричного запису в книзі Благовіщенської церкви м. Катеринослава про народження 11 лютого (за новим стилем 25 лютого) 1914 року у селянина Херсонської губернії Єлісаветградського повіту Любомирівської волості Степана 1-го Лазаревича Березняка і законної його дружини Анастасії Олексіївни хлопчика на ім’я Євгеній, а також фотографій його батьків та сестер. 

Перші кроки Березняка-підпільника відображені в його звіті 1944 року Дніпропетровському обкому КП(б)У, де він доповів про свою діяльність у Петропавлівській районній і Дніпропетровській міської антифашистських організаціях у 1941–1943 роках.

Самим відомим і героїчним періодом життя Євгена Степановича є час його перебування в німецькому тилу в м. Кракові, де він виконував розвідувальне завдання і був одним з головних рятувальників замінованої прадавньої столиці Польщі від руйнування. Період його діяльності в Кракові представлений на виставці матеріалами з книг.

Після закінчення війни Євген Березняк займав високі посади в міністерстві освіти України, вів широку суспільну роботу, писав книги. Про цей період його життя розповідають архівні документи, фотографії та вирізки з газет. 

Виставка експонується у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області за адресою: вул. К. Лібкнехта протягом 25–28 лютого 2014 р.

Сьогодні: 27 Лютого 2024

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen