- Про архів
- Архівні установи області
- Каталог метричних книг
- Інформуємо громадськість
- Науково-довідковий апарат
- Електронний архів
- Запобігання проявам корупції
- Регуляторні акти
- Державні закупівлі
- Розсекречення документів
- Ініціативні інформування
- Прес-центр
- Відеоматеріали
- Виставкова діяльність
- Велика історія. Українська Революція Гідності
- Вакансіі
- З життя архіву
До Дня пам’яті захистників України
Україна вшановує пам’ять своїх захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.
Протягом століть український народ здобував свободу і незалежність України, кращі його представники проявляли в боротьбі героїзм, звитягу і жертовність, віддаючи саме цінне – життя.
Дата відзначення Дня пам’яті захисників України 29 серпня обрана не випадково – у цей день на Донбасі
в 2014 році під час виходу з оточення загинула і була поранена найбільша кількість українських воїнів – учасників Антитерористичної операції на Сході країни, які проявили масовий героїзм. Символікою цього дня є сонях, адже в серпні 2014 році поля соняхів, які вже поспіли, були политі кров’ю сотень українців.
На вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни у читальній залі держархіву області працює виставка оригіналів архівних документів і матеріалів.
На виставці представлені документи, в яких міститься інформація про борців за свободу України, які загинули в боротьбі за суверенітет і самостійність країни протягом 1917–1920-х рр. – Костя Степового-Блакитного
(К.Ю. Пестушко), повстанських отаманів Іванових, Брови. Низка документів присвячена репресованим борцям за вільну Україну – П. І. Забутному, Р. Я. Федорченку, І. Н. Рудь-Вользі.
На виставці розташовані передруки публікацій в інтернет-ресурсах про події, що відбувалися під час війни на Донбасі, ретельно зібрані дніпровськими архівістами в «Колекцію документів про військовий конфлікт на Сході України». Серед них – публікації про організацію оборони в Дніпропетровську, бойовий шлях військових підрозділів, хроніка воєнних подій, публікації про події, що відбувалися в Іловайську, на Дебальцевському плацдармі, в боях під Цвітними Пісками, Широкине, Водяне, Приазов’ї та ін., спогади бійців та їх родичів, про допомогу армії, вшанування пам’яті загиблих та реабілітацію воїнів, які повернулися до мирного життя, про організацію Центру допомоги учасникам АТО.
Представлені номери альманаху «Заради них», надрукованого за сприяння ГО «Дніпропетровська обласна спілка воїнів АТО» й Центру допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей при Дніпропетровській облдержадміністрації.
Інші матеріали
- Пам’яті борців проти нацизму у Другій світовій війні
- Афганістан 30 років по тому…
- Дніпровська зоря 27 липня 2018 року
- Межівський меридіан 23 липня 2018 року
- День Соборності-символ єднання України
- З досвіду роботи Державного архіву Дніпропетровської області з документами про присвоєння державних нагород
- Голодомор 1932-1933 років в Україні
- Співець запорізького козацтва
- Радіоактивна хмара Чорнобиля
- Шляхом незалежності
- Архівні установи та підтвердження трудового стажу
- Документи Канцелярії катеринославського губернатора про негласний нагляд за І. К. Карпенко-Карим
- До 100-річчя початку голоду 1921-1923 рр. в Україні