Про архів
Історія Державного архіву Дніпропетровської області
Керівництво архіву
Дорадчі органи архіву
Положення про держархів Дніпропетровської області
Регламент роботи Державного архіву Дніпропетровської області
План розвитку архівної справи
Забезпечення рівних прав та можливостей
Архівні установи області
Каталог метричних книг
Інформуємо громадськість
Науково-довідковий апарат
Електронний архів
Перспективний план
Описи
Картотеки
Видання
Метричні книги
Голод 1921-1923 рр.
Запобігання проявам корупції
Регуляторні акти
Державні закупівлі
Реєстр розсекречених фондів
Ініціативні інформування
Прес-центр
Прес-релізи
Публікації
Знаменні дати Дніпропетровщини
До 100-річчя Державного архіву Дніпропетровської області
Відеоматеріали
Виставкова діяльність
Презентації виставок
Документальні виставки онлайн
Велика історія. Українська Революція Гідності
Вакансіі
З життя архіву

 
Презентація Державного архіву Дніпропетровської області. 2024 рік.


23 січня 2025 року в Державному архіві Дніпропетровської області проведено розширене засідання колегії у комбінованому онлайн-офлайн форматі Zoom-конференції під головуванням директора Михайла Постолова. До початку колегії, заздалегідь архівісти отримали для ознайомлення доповіді «Про підсумки роботи архівних установ області у 2024 році та завдання на 2025 рік» та «Про аналіз виконання рішень колегії держархіву області за 2024 рік і стан виконавської дисципліни в архівних установах області».  На Zoom-конференції відбулося обговорення за основними тезами цих доповідей: про результати суцільного перевіряння погосподарських книг у територіальних громадах; про семінарські заняття з діловодами підприємств; про діяльність трудових архівів у 2024 році; про створення довідкового апарату до документів; про архівну практику студентів; про виконання рекомендацій держархіву області після перевірок. Корисною інформацією з перелічених питань поділилися керівники архівів: Світлана Кисельова, Наталія Корогодська, Оксана Карібова, Наталія Лисогор, Любов Лебединська, Людмила Чорна, Наталя Кульніч, Тетяна Головій. Дякуємо всім нашим колегам за доброчесну роботу!

 

04 червня 2024 року.
Тиждень "Кібер-Архіви".



У рамках Міжнародного тижня архівів "Кібер Архіви" Державний архів Дніпропетровської області залучив молодь для популяризації архівної справи серед підростаючого покоління. Було проведено екскурсію архівом. Відвідувачі змогли побачити архівосховище, де було показано як зберігаються оригінали документів, розказано про умови створені для їх зберігання про заходи безпеки. Молодь оглянула сканери, якими проводиться оцифрування документів – це є одним із пріоритетних напрямків роботи сучасних архівів. Екскурсанти також оглянули реставраційну, де побачили на власні очі як надається друге життя документам.

 

Телеканал Подробиці. 18 травня 2024 року.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: у Дніпрі відкрили виставку артефактів.



Сьогодні День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Це один із найбільших злочинів комуністичного режиму. Понад 190 тисяч кримських татар були насильно переселені до віддалених регіонів радянського союзу. Примусову депортацію кримських татар з півострова у 44 році здійснювали просто ешелонами. Кількість вагонів, напрямок, санітарні заходи - все це розписано в журналах залізничників. Їх віднайшли у Дніпропетровському обласному архіві. І до вісімдесятих роковин депортації зробили виставку. Представили широкому загалу докази геноциду проти кримських татар.

 

Телеканал Суспільний Дніпро. 27 лютого 2024 року.
До річниці звільнення від окупаціїї нацистами: у Дніпрі відкрили виставку.


У Державному архіві Дніпропетровщини відкрили виставку документів до 80-ї річниці звільнення області від нацистських загарбників. На ній вперше представили оригінали 26 документів з 1941 по 1944 роки, коли область була окупована: довідки різних установ, фотоальбоми з кадрами зруйнованих житлових будинків, заводів, вишів. Головна наукова співробітниця архіву Ніна Киструська каже, за офіційними даними за роки Другої світової війни на території області розстріляли майже 60 тисяч людей.

 

Телеканал Відкритий. 23 листопада 2023 року.
У Дніпрі відкрилася документальна виставка про Голодомор.


23 листопада 2023 року у приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області було відкрито документальну виставку "Архівні документи - свідки Голодомору". На виставці вперше представлені оригінали документів початку 30-х років, що зберігаються у фондах архіву. Також до експозиції включено спогади мешканців нашої області, які пережили це лихоліття, наукові та науково-популярні видання, світлини, присвячені темі Голодомору на Дніпропетровщині.

 
  Сьогодні: 17 Березня 2025 
Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

knp 1 knp 2 knp 3

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.



prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen