Image1 Image2 Image3

34 канал, Телепрограма "Деталі", 15.03.2013, "Остарбайтери"


Унікальні документи, фото та свідоцтва людей, яких вивезли на примусові роботи до Німеччини та Австрії знайшли в Магдалинівському районі. Раритети 1942-1944 років збереглися у відмінному стані. Оригінали паперів передали до обласного архіву. Пошукова група дослідила і історії героїв. П'ятнадцять дівчат віком до 20 років, усі з одного села у Магдалинівському районі Дніпропетровщини. У сорок другому  їх насильно вивезли до Австрії працювати на лісопильні. Вони працювали по 12 годин – це важка фізична праця навіть для дорослих чоловіків. Праця важка – раціон скудний: ерзац-кава (кавозамінник з ячменю) в ранці, в обід – бруква і шпинатна трава, а в вечері знов ерзац-кава і те, що залишилось з обіду. І так на протязі декількох років. Алі всі ці дівчата витримали, та, навіть, повернулися в Україну.

Сьогодні: 29 Червня 2022

Державний архів Дніпропетровської області
вул. М. Грушевського, 89

До уваги керівників
архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад, трудових архівів, архівних підрозділів органів місцевого самоврядування!

У рубриці
«Нормативно-правова база» на сайті держархіву області просимо ознайомитися з актуальними для цього періоду адміністративно-територіального реформування Методичними рекомендаціями Укрдержархіву «Організація архівної справи в територіальній громаді. Частина 1. Архівні підрозділи органів місцевого самоврядування»
для впровадження
в практику роботи.prizident
verhovna rada
kmu portal
oda
obl-rada
kontakt centr
metod ukaz

arolsen